29 lat istnienia APiS to mnóstwo wspomnień, pracy, trudnych decyzji i … dumy!
Wierzymy, że jesteś tu bo chcemy się lepiej poznać, dlatego zapraszamy
Cię w wspólną podróż po historii naszej firmy.

Wsiadaj i pamiętaj – nie żałujemy niczego!

1992

GENESIS

Dobra, wrzucamy jedynkę. W tym roku Europejska Organizacja Badań Jądrowych CERN ogłosiła, iż World Wide Web będzie udostępniona bezpłatnie, w Polsce wprowadzono jednolity podatek dochodowy od osób fizycznych, a w jednym z przydomowych garaży na ulicy Grabianowskiej w Siedlcach 28-letni Andrzej Bujalski stawiał pierwsze kroki w świecie biznesu gdzie pod wdzięczną nazwą Artykuły Przemysłowe i Sanitarne, prowadził sprzedaż hurtową oraz detaliczną produktów hydraulicznych oraz grzewczych.

1996

POWSTANIE NOWEGO ODDZIAŁU

Cztery lata później, na fali sukcesu jakim okazała się przydomowa sprzedaż oferowanego asortymentu powstaje drugi oddział firmy. Aleje Kościuszki 17 w Łukowie, bo taki adres nosi nowa siedziba, szybko zyskują zaufanie klientów i na stałe wpisują się w krajobraz ówczesnego województwa siedleckiego.

1998

ZMIANA SIEDZIBY GŁÓWNEJ

Dwa lata później, pewnie stojąc na dwóch nogach jakimi są nasze oddziały, postanawiamy dać mały, jednak niezwykle ważny krok i przenieść firmę z Siedlec do… Siedlec, ale do nowo powstałego budynku przy ulicy Torowej 15A. Pełnoprawny parking, większa przestrzeń, większa baza towarów

– to chyba wystarczający powód aby wrzucić kolejny bieg, prawda ?

2000

GARWOLIN ŁAN – MELDUJE SIĘ

Rok 2000. Przełom millenium – niby miał być koniec świata jednak dalej piszemy tę historię, więc chyba nie było. Za to na pewno było otwarcie naszego nowego oddziału w Garwolinie na ulicy Targowej 2. Dodatkowo w tym okresie nawiązaliśmy współpracę z nowymi producentami, współpracę której owoce zbieraliśmy już za dwa lata.

2002

W GRUPIE SIŁA!

Zaufanie klientów, ciągłe doskonalenie się oraz ciężka praca pozwoliły nam na poszerzenie swoich włości o czwarty już punkt firmy – Łosice. Oczywiście był to ważny etap na naszej drodze, jednak przełomowym momentem 2002 roku było zupełnie inne wydarzenie. Właśnie wtedy dołączyliśmy do Grupy SBS, która do dzisiaj jest największą siecią sprzedaży artykułów sanitarnych grzewczych i instalacyjnych w Polsce. Bądźmy szczerzy, aby być w tak elitarnym gronie trzeba sobą reprezentować pewne wartości. Nie to żebyśmy się chwalili, ale… no może trochę.

2007

HEJ SOKOŁY

Pewnie myślisz, że teraz czerwone dywany same się przed nami rozwijają a my idziemy za ciosem? Masz trochę racji, co prawda żadnych dywanów nie
uświadczyliśmy jednak konsekwentnie budujemy naszą bazę sprzedażową i w 2007 roku otwieramy kolejny salon, tym razem w Sokołowie Podlaskim.

2010

CHYŻO NA PODLASIE

No dobra, może nie mamy takiego przyspieszenia jak można by spodziewać się po nagłówku, jednak jak wsiadaliśmy w 92’ nie było samochodów elektrycznych, tutaj moment obrotowy nie jest dostępny od razu. Nie przejmuj się, za dwa lata przesiądziemy się do sportowego wozu a tymczasem zahaczymy o Siemiatycze i wybudujemy kolejny salon sprzedaży.

2012

NOWY POCZĄTEK

W tym momencie chcielibyśmy Ci podziękować za wspólnie spędzone 20 lat. Bez Ciebie nie byłoby nas i całej tej drogi. Jeszcze raz DZIĘKUJEMY. Dobra, starczy już tego słodzenia, czas na konkretne pytania. Z czym kojarzy Ci się 2012 rok? Pewnie większość powiedziałaby, że w tym roku dobiegł końca kalendarz Majów a razem z nim miała skończyć się nasza cywilizacja. Fajnie, to już druga apokalipsa którą przeżyliśmy. My uważamy, że Majowie w całej swej mądrości po prostu odliczali czas aż APiS Sp. z o.o. Grupa SBS opuści Torową 15A i wybuduje w Ujrzanowie 175 potężną bazę główną firmy z ponad 2000 m2 powierzchni wystawowej oraz zapleczem logistycznym na miarę XXI wieku. Śmiało możemy stwierdzić, że od tego momentu na nowo piszemy naszą historię. No i bujamy się nowiutką, sportową bryczką

2013

EKSPANSJA

Czas wypróbować co potrafi ta maszynka. Wcisnę lekko gaz i zobaczymy co się stanie. Oo, yaaa – ale przyśpieszenie… Czy to Międzyrzec Podlaski? Widzisz, tak się rozpędziliśmy, że tutejszy oddział powstał w zaledwie kilka miesięcy od przesiadki. OK, fajnie, ale już teraz jedziemy na spokojnie ( ta, akurat ), przecież tytuł Łazienka – Salon Roku 2015 sam się nie zdobędzie.

2014

ŁAPIEMY PIERWSZĄ GAZELĘ

Gazela Biznesu – nagroda dla najdynamiczniej rozwijających się firm. Od tego roku będzie podróżować z nami.

( A.D. 2019 – w sumie to się zakumplowaliśmy bo tytuł towarzyszy nam już piąty rok z rzędu )

2015

WISIENKA NA TORCIE

O!. A jednak Salon Roku 2015 się zdobył. Nie sam oczywiście, jak to mówią „bez pracy nie ma kołaczy” – w tym przysłowiu tkwi uniwersalna mądrość jednak przede wszystkim to wyróżnienie to twój sukces. Bez zadowolonej rzeszy klientów, bez Ciebie, samo myślenie o tym by Ujrzanów 175 zdobył nagrodę dla Najlepszego Salonu 2015 roku ocierałoby się o abstrakcję.

2016

GARWOLIN TU

Ależ ten czas leci. Pierwszy raz w Garwolinie pojawiliśmy się 16 lat temu a teraz kończymy budowę drugiego salonu. Przy Mazowieckiej 22 powstał nowoczesny, przestronny obiekt handlowo usługowy z biurem projektowym oraz kompleksowym wyposażeniem łazienek i wnętrz.

2018

POŁOWA

Chcielibyśmy trochę zwolnić i pozwolić sobie na drobne spostrzeżenie. Wiesz, że jesteśmy razem już od 28 lat? Niesamowite, prawda? Jeśli cofnęlibyśmy się do 1992 roku i trochę policzyli, szybko doszlibyśmy do wniosku, że Andrzej Bujalski na budowanie marki jaką jest APiS, jaką jesteśMY, poświęcił pół życia. To właśnie dziś specjalnie dla Ciebie staramy się być najlepszą wersją siebie i wiesz co?… znowu czas na zmiany! Oczywiście na lepsze.

2020

U GABRYSIA

No to się zmieniajmy! Od czego by tu zacząć… Może byśmy coś odświeżyli, może któryś z oddziałów, hmm, tylko który? No dobra zobaczmy, mamy rok 2020, a jakby tak poprzestawiać cyferki i cofnąć się w czasie. Dwójka tu, zero tam… 220, nieee, trochę za daleko, chyba nie chcemy oglądać końca chińskiej dynastii Han. Druga próba, cyfra tu, cyfra tam i voila, rok 2002. Co było w 2002? Łosice! No i 18 lat, czyli pełnoletność, to może zamiast je rozpieszczać niech idą na swoje. Mamy już nawet przytulne gniazdko dla tego oddziału. Ulica Narutowicza 68 – przytulnie, nowocześnie, no i ta powierzchnia… Idealnie.

Ta krótka chwila na spokojną refleksję była bardzo pokrzepiająca, w dodatku, że w zasadzie w tym momencie nasza podróż mogłaby dobiec końca, problem w tym że chyba nie mamy hamulców, a pedał gazu wbił się w podłogę koło 2012 roku…

Nie bój się, jesteśmy specjalistami od rozwiązywania problemów. Poza tym nikt nie każe Ci wysiadać. Podziwiaj widoki a my pomyślimy jak zainstalować skrzydła.