bistro apis wirtualna wycieczka apis facebook apis google+ apis

www.apis.biz.pl    Poradniki    Konserwacja podłóg drewnianych

STREFA WYKONAWCÓW
PORADNIKI

Konserwacja podłóg drewnianych

Kategoria: Podłogi

Parkiet z lakierowaniem:
Czyszczenie na sucho:
Z reguły wystarcza czyszczenie parkietu na sucho, przy użyciu mopa, szczotki z włosiem lub odkurzacza.
Czyszczenie na mokro/pielęgnacja: Zalecamy regularne czyszczenie na mokro, w zależności od stopnia zabrudzenia rozcieńczonym w wodzie środkiem polerującym.
Czyszczenie intensywne: W celu usunięcia większych zabrudzeń można przeprowadzić regularne intensywne czyszczenie podłogi środkiem czyszczącym. Po każdym intensywnym czyszczeniu podłogi należy ją poddać pielęgnacji środkiem polerującym.

Parkiet z powierzchnią olejowo-woskową:
Czyszczenie na sucho: Z reguły wystarcza czyszczenie parkietu z powierzchnią olejowo-woskową metodą na sucho, przy użyciu mopa, szczotki z włosiem lub odkurzacza.
Czyszczenie na mokro: Zalecamy czyszczenie na mokro, w zależności od stopnia zabrudzenia rozcieńczonym w wodzie środkiem do konserwacji podłóg olejowanych.
Pielęgnacja: W zależności od intensywności użytkowania parkiet z powierzchnią olejowo-woskową można pielęgnować balsamem olejowym, który jest przyjazną w użytkowaniu kombinacją oleju i wosku o łagodnym zapachu, stworzoną na bazie oleju słonecznikowego, oleju rzepakowego, wosku Carnauba. Balsam olejowy należy stosować wtedy, gdy na skutek intensywnego używania na podłodze pojawią się widoczne ślady.
Renowacja: Parkiet z powierzchnią olejowo-woskową można bezproblemowo naprawiać na fragmentach powierzchni. Zadrapania, małe wypalenia i małe barwne plamy można naprawiać olejem balsamowym.


Należy przestrzegać następujących zasad: Unikać pozostawiania wody na powierzchni, zawsze wycierać jedynie lekko wilgotną, mocno wyciśniętą szmatką. Urządzenia czyszczące na parę nie nadają się do czyszczenia parkietu.

Warunki klimatyczne pomieszczenia:
Dla utrzymania dobrego stanu parkietu, a także dla własnego samopoczucia, korzystny jest klimat
o względnej wilgotności powietrza ok. 50-60% przy temperaturze ok. 20°C. W celu utrzymania wilgotności powietrza na stałym poziomie, szczególnie w sezonie grzewczym, zalecamy używanie nawilżacza powietrza. Zapobiega to ekstremalnemu wysuszeniu podłogi. Nawilżacze powietrza należy włączać już na początku sezonu grzewczego. Przy obniżeniu wilgotności powietrza poniżej wartości normalnych należy liczyć się z powstaniem nieznacznych szczelin, które z reguły zamykają się po sezonie grzewczym.

Dodatkowe działania dotyczące ochrony podłogi:
W celu utrzymania dobrego stanu podłogi konieczne jest zastosowanie podkładek filcowych pod nogami krzeseł i stołów oraz umieszczenie wycieraczek przy wejściu. Rolki pod fotelami lub krzesłami biurowymi muszą spełniać normę DIN 68131. Należy stosować tylko rolki z okładziną typu W (miękkie). Jako podkładkę pod fotele i krzesła biurowe zalecamy maty poliwęglanowe.
 

Na podstawie materiałów firmy ArbitonDANE KONTAKTOWE

APiS Sp. z o.o. Grupa SBS,
Ujrzanów 175
08-110 Siedlce
Mazowieckie

Email: info.apis@apis.biz.pl
Telefon: (25) 746 24 00
Fax: (25) 746 24 01

ODDZIAŁY

Garwolin
ul. Targowa 2
Telefon: (25) 786 27 00

Garwolin II
ul. Mazowiecka 22
Telefon: (25) 748 40 20

Łuków
ul. Kościuszki 17
Telefon: (25) 798 29 48

Łosice
ul. 11-go Listopada 6
Telefon: (83) 359 06 67

Sokołów Podlaski
ul. Nieciecka 8
Telefon: (25) 781 68 98

Siemiatycze
ul. 11 Listopada 83
Telefon: (85) 730 16 79

Salon Łazienek
Telefon: (85) 656 91 84

Międzyrzec Podlaski
ul. Lubelska 80
Telefon: (83) 371 31 22


APIS SP. z o.o. GRUPA SBS
Ujrzanów 175
08-110 Siedlce

Copyright © 2014 - APIS Sp. z o.o. GRUPA SBS

hurtownia hydrauliczna, baterie łazienkowe, salon łazienek, apis, apis siedlce, sklep hydrauliczny, glazura, płytki ceramiczne, armatura sanitarna, brodziki, ekogroszek, grzejniki, kabiny prysznicowe, kolektory słoneczne, kotły co, kotły gazowe, kotły olejowe, koło, pompy, rury, umywalki, wanny, wyposażenie łazienek, siedlce, łuków, ujrzanów, miedzyrzec, siemiatycze, sokołów, garwolin, łosice