bistro apis wirtualna wycieczka apis facebook apis google+ apis

www.apis.biz.pl    Poradniki    Łazienka, fakty i mity

STREFA WYKONAWCÓW
PORADNIKI

Łazienka, fakty i mity

Kategoria: Łazienka

Jak postąpić, gdy zapcha nam się rura i czym najlepiej czyścić baterię? Jak się okazuje, wiele z obiegowych opinii na temat prawidłowego użytkowania armatury jest błędnych. Przekonaj się, czy na pewno wiesz wszystko o swojej łazience.

Baterie umywalkowe, panele prysznicowe, kabiny i brodziki - nawet te najbardziej wyszukane i designerskie, mają przede wszystkim służyć nam przez długie lata. To, czy przetrwają próbę czasu, w znacznym stopniu zależy od tego, czy będziemy je we właściwy sposób użytkować i czyścić. Niestety, nasza wiedza w tym temacie jest zazwyczaj niewystarczająca, a co gorsza często zdarza się nam popełniać podstawowe błędy. Pora więc rozprawić się z funkcjonującymi mitami.

 

Wiele popularnych płynów nie nadaje się do czyszczenia armatury.

FAKT

Niektóre środki czystości mają zbyt silne działanie i mogą trwale uszkodzić zewnętrzną powłokę baterii czy natrysku. Dlatego przed ich użyciem, dokładnie sprawdźmy skład chemiczny oraz wypróbujmy ich działanie na niewidocznym elemencie armatury. - Chromowane powierzchnie są bardzo wrażliwe za zarysowania, więc wszystkie mleczka i proszki zawierające substancje ścierne są zakazane - mówi Katarzyna Zaręba z firmy Deante, producenta wyposażenia łazienek - Uważajmy też, aby w składzie środków czyszczących nie było kwasów, alkoholu, wybielaczy i związków chloru, ponieważ mogą zmatowić lub odbarwić czyszczone powierzchnie. Najbezpieczniej jest pielęgnować armaturę rozcieńczonym płynem do mycia naczyń, wodą z mydłem lub roztworem octu. Środek nakładajmy najpierw na ściereczkę, a dopiero później na powierzchnię armatury, pamiętając o dokładnym spłukaniu całej powierzchni po czyszczeniu.

 

Jeśli po zakończonej kąpieli z deszczowni kapie woda, jest to oznaka awarii.

MIT

Duże rozmiary deszczowni z jednej strony zapewniają nam niezwykłe doznania podczas kąpieli, z drugiej zaś wiążą się z wolniejszym opróżnianiem wody z głowicy. W zależności od jej pojemności, odgłosy spadających kropel możemy słyszeć nawet przez godzinę. Efekt kapania to naturalne zjawisko związane z budową deszczowni i siłami grawitacji, które niepotrzebnie wzbudza nasz niepokój. Aby przyśpieszyć zakończenie tego procesu, możemy delikatnie potrząsnąć głowicą po zakończonej kąpieli. Na rynku dostępne są już specjalnie skonstruowane deszczownie, które mają szybszy czas reakcji opływu wody.

 

Gdy zapcha się rura - najlepiej użyć chemicznych środków do jej udrożnienia.

MIT

Wbrew obiegowym opiniom, środki chemiczne warto stosować jedynie profilaktycznie oraz przy niewielkich zatorach w rurach. Ze względu na ich miejscowe działanie, w przypadku całkowitego zapchania będą nieskuteczne, a ich nieprawidłowe stosowanie może doprowadzić do uszkodzeń kanalizacji. W przypadku poważnej niedrożności lepiej działać mechanicznie: z pomocą przepychaczki lub przeznaczonej do tego sprężyny. Równie istotne jest także profilaktyczne czyszczenie syfonu, z którego powinno się regularnie usuwać wszystkie nieczystości.

 

System anti-calc to najskuteczniejsza metoda, aby ustrzec się kamienia.

FAKT

Ochrona delikatnych elementów natrysku przed działaniem kamienia jest niezwykle istotna, zwłaszcza, że jest to najczęstsza przyczyna awarii. Anti-calc to system zaprojektowany, aby ułatwić nam czyszczenie głowic i dysz natryskowych, a tym samym skutecznie zapobiegać osadzaniu się kamienia. Niewielkie, silikonowe gumeczki, z których łatwo usunąć osad, montowane są we wszystkich punktach natryskowych, czyli otworkach, przez które wydostaje się woda. W przypadku głowic umożliwiających regulację strumienia, system posiada także cienkie plastikowe bolce, które wysuwając się, usuwają nagromadzony brud oraz krople wody.

 

Czyszcząc baterię, nie powinniśmy jej rozkręcać.

MIT

Bardzo często podczas pielęgnacji armatury, skupiamy się jedynie na jej zewnętrznych częściach. Tymczasem, aby skutecznie przedłużyć żywotność baterii, powinniśmy dbać także o niewidoczne gołym okiem elementy. Bardzo ważne jest, aby usuwać zabrudzenia z aeratora, który znajduje się na końcu wylewki. Przynajmniej raz w miesiącu należy go wykręcić i opłukać sitko pod bieżącą wodą. Niektóre modele baterii (np. Mesteno i Butterfly od Deante) posiadają w zestawie specjalny klucz ułatwiający jego czyszczenie.

 

Na podsatwie materiałów firmy DeanteDANE KONTAKTOWE

APiS Sp. z o.o. Grupa SBS,
Ujrzanów 175
08-110 Siedlce
Mazowieckie

Email: info.apis@apis.biz.pl
Telefon: (25) 746 24 00
Fax: (25) 746 24 01

ODDZIAŁY

Garwolin
ul. Targowa 2
Telefon: (25) 786 27 00

Garwolin II
ul. Mazowiecka 22
Telefon: (25) 748 40 20

Łuków
ul. Kościuszki 17
Telefon: (25) 798 29 48

Łosice
ul. 11-go Listopada 6
Telefon: (83) 359 06 67

Sokołów Podlaski
ul. Nieciecka 8
Telefon: (25) 781 68 98

Siemiatycze
ul. 11 Listopada 83
Telefon: (85) 730 16 79

Salon Łazienek
Telefon: (85) 656 91 84

Międzyrzec Podlaski
ul. Lubelska 80
Telefon: (83) 371 31 22


APIS SP. z o.o. GRUPA SBS
Ujrzanów 175
08-110 Siedlce

Copyright © 2014 - APIS Sp. z o.o. GRUPA SBS

hurtownia hydrauliczna, baterie łazienkowe, salon łazienek, apis, apis siedlce, sklep hydrauliczny, glazura, płytki ceramiczne, armatura sanitarna, brodziki, ekogroszek, grzejniki, kabiny prysznicowe, kolektory słoneczne, kotły co, kotły gazowe, kotły olejowe, koło, pompy, rury, umywalki, wanny, wyposażenie łazienek, siedlce, łuków, ujrzanów, miedzyrzec, siemiatycze, sokołów, garwolin, łosice